Punkty widokowe

Punkty widokowe w powiecie brzeskim.

 

Godów
Punkt zlokalizowany niedaleko szczytu wzniesienia Godów (ok. 400m.n.p.m). Dojechać tu można z kilku stron – od miejscowości Doły, Dębno, Porąbka Uszewska lub Łysa Góra. Punkt oferuje widoki na panoramę południowej strony oraz częściowo północnej. Dobrze widoczny jest stąd Tarnów i jego okolice, natomiast od strony południowej rozpościera się wspaniała panorama bliższych i dalszych wzniesień oraz gór. W przejrzyste dni widać stąd odległe o ok. 95km w lini prostej Tatry. Punkt jest atrakcyjny o niemal każdej porze dnia – wieczorem i nocą warto zwrócić uwagę na północ i oświetlone miejscowości Brzesko oraz Tarnów.


Wyświetl większą mapę

__________________________________________

Bocheniec


Wyświetl większą mapę

Popularny punkt widokowy na granicy miejscowości Jadowniki oraz Porąbka Uszewska. Dojazd od Brzeska zajmuje (rowerem) ok. 10-15 minut. Ze szczytu okazała panorama na północną część, widok od Bochni, przez Brzesko, po Tarnów. Kilkaset metrów dalej w kierunku Porąbki znajdziemy kolejny punkt widokowy, tym razem z panoramą południową. W przejrzyste dni dobrze widoczne Tatry.


__________________________________________

Tymowa

Punkt zlokalizowany na szczycie ciekawego z punktu widzenia rowerzystów podjazdu – od strony Tymowej wiedzie tu droga słynnymi „serpentynami”. Droga zakręca kilkanaście razy i wyprowadza nas na szczycie skąd podziwiać można ładny widok na północ. Można tu także dojechać od strony miejscowości Iwkowa.


Wyświetl większą mapę

__________________________________________
Czchów-Kozieniec

Urokliwy punkt znajdujący się niedaleko centrum Czchowa. Dojeżdżamy tutaj na dwa sposoby – albo od centrum Czchowa w kierunku Iwkowej, lub od Iwkowej. Ze szczytu wita nas piękny widok na pobliskie jezioro Czchowskie, dalsze jezioro Rożnowskie oraz na pobliskie wzniesienia.

Wyświetl większą mapę

__________________________________________
Piaski Drużków

Mało znany punkt widokowy nieopodal zapory wodnej. Z miejscowości Piaski Drużków należy kierować się w lewo na rozwidleniu. Droga idzie ostro do góry, w końcówce nagradza nas za to bardzo ładnym widokiem na jezioro Czchowskie i okoliczne wzniesienia. Droga prowadzi dalej w kierunku miejscowości Tropie jednak na szczycie znajduje się kilkuset metrow odcinek szutru (przejezdny jednak na „wąskich” oponach przy zachowaniu ostrożności).

Wyświetl większą mapę