Punkty widokowe Tarnowski

Punkty widokowe w powiecie tarnowskim.

 

Lubinka
Punkt zlokalizowany w miejscowości Lubinka nieopodal szczytu góry o tej samej nazwie (412m.n.p.m). Dojechać tu można z kilku stron – od strony Zakliczyna główną szosą, która prowadzi po atrakcyjnym z punktu widzenia rowerzystów podjeździe z kilkoma charakterystycznymi serpentynami. Od strony Tarnowa podjazd jest dłuższy ale znacznie łagodniejszy. Okolica oferuje atrakcyjne widoki na okoliczne wzgórza, w tym także na położony na przeciwnym wzgórzu wyciąg narciarski.


Wyświetl większą mapę

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________________________

Dzierżaniny
Punkt zlokalizowany w miejscowości Dzierżaniny, na szczycie lokalnej góry. Można tu dojechać z trzech stron – od Paleśnicy, skręcając w kierunku Filipowic z głównej drogi tuż obok kościoła, z Piaski Drużkowa – skręcając w miejscowości Filipowice w kierunku Paleśnicy, lub z Rożnowa, kierując się na Paleśnicę. Ze wszystkich stron prowadzi tu dość wymagający podjazd. W nagrodę otrzymujemy jednak ładny widok w kierunku okolic Rożnowa.


Wyświetl większą mapę

 

 

__________________________________________

Falkowa
Punkt zlokalizowany w miejscowości Falkowa na południowym krańcu powiatu tarnowskiego. Po wspinaczce na szczyt góry, w prezencie dostajemy przepiękny, niemal 360 stopniowy widok na okolicę. Od południa rozciągają się góry i pagórki, natomiast od północy widać bardziej płaskie rejony.


Wyświetl większą mapę

DCIM100MEDIA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________________________