Szlaki rowerowe

Szlaki rowerowe subregionu tarnowskiego

 

Wiślana Trasa Rowerowa

 

Droga rowerowa prowadzona wzdłuż wałów rzeki Wisły. Docelowo WTR przebiegać będzie od granicy województwa małopolskiego ze śląskim nieopodal Oświęcimia do Szczucina na granicy województwa małopolskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. Droga po ukończeniu ma być w pełny asfaltowa i przebiegać będzie w znacznym stopniu po wałach rzeki, osobną od dróg publicznych trasą. WTR jest w pełni gotowy na obszarze subregionu tarnowskiego.

Długość trasy – 230km

Więcej informacji: Wiślana Trasa Rowerowa [malopolska.pl]

Mapy: Mapy Wiślana Trasa Rowerowa [malopolska.pl]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________________________

Velo Metropolis

 

Droga rowerowa po części pokrywająca się z WTR, jednak na obszarze subregionu tarnowskiego ma inny przebieg. W powiecie brzeskim zaczyna się na granicy Brzeska i Jodłówki i wiedzie przez las, a później wzdłuż dróg technicznych autostrady A4. Trasa następnie przebiega przez Szczepanów, Biadoliny i wraca na drogi techniczne A4 i kieruje się w stronę Tarnowa. W powiecie Tarnowskim droga nie jest gotowa i obecnie przebiega po trasie tymczasowej korzystając z gotowej infrastruktury. Droga korzysta głównie z dróg publicznych oraz technicznych autostrady A4.

Długość trasy – 220km

Więcej informacji: Velo Metropolis [malopolska.pl]

Mapy: Mapy Velo Metropolis [malopolska.pl]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

__________________________________________

Velo Dunajec

 

Bardzo ciekawa droga rowerowa docelowo prowadząca z Zakopanego do Wietrzychowic na terenie subregionu tarnowskiego. Obecnie gotowy do jazdy odcinek na naszym terenie znajduje się pomiędzy miejscowościami Ostrów (k. Tarnowa) i Wietrzychowice, gdzie wjechać można na inny szlak rowerowy – Wiślaną Trasę Rowerową. Velo Dunajec prowadzi po wałach rzeki Dunajec i prowadzić będzie po bardzo atrakcyjnym rejonie pozwalając na wyprawy rowerowa aż na podhale. Bardzo wyczekiwana przez rowerzystów inwestycja. W przyszłym roku zaplanowano kontynuację trasy od Ostrowa w kierunku południowym do Zakliczyna.

Długość – 237km

Więcej informacji: Velo Dunajec [malopolska.pl]

Mapy: Mapy Velo Dunajec [malopolska.pl]